coachella-logo1-1024x576

If you’re reading this, you probably didn’t make it to Coachella Valley this weekend. But, thanks to technology, that isn’t necessarily a bad thing. If you’re the kind of person who prefers your couch to crowded fields of sweaty Southern Californians, you’ll likely prefer the three-channel live stream that Coachella is offering throughout the weekend.

Day 1 kicks off with a bang, starting at 3:30pm PST. You can check out the full streaming schedule at the bottom of the page. Day 1 highlights include performances from Läpsley, Joey Bada$$, Gallant, A$AP Rocky, Jack U, M83, LCD Soundsystem, and Rae Sremmurd.

Friday, April 15th (all times pm PST)
3:35 – Mavis Staples (channel 1)
3:35 – The Front Bottoms (channel 2)
3:34 – Carla Morrison (channel 3)
4:15 – Låpsley (channel 3)
4:20 – Joey Bada$$ (channel 2)
4:25– Robert DeLong (channel 1)
4:45 – HEALTH (channel 3)
5:05 – Ibeyi (channel 2)
5:15 – Bob Moses (channel 1)
5:50 – Lord Huron (channel 2)
6:00 – Foals (channel 1)
6:15 – Miami Horror (channel 3)
6:40 – Gallant (channel 2)
6:50 – Of Monsters and Men (channel 1)
7:00 – St. Germain (channel 3)
7:30 – BØRNS (channel 2)
7:50 – The Kills (channel 1)
7:50 – Louis the Child (channel 3)
8:20 – The Last Shadow Puppets (channel 2)
8:40 – ASAP Rocky (channel 1)
8:40 – Sam Feldt (channel 3)
9:10 – Sufjan Stevens (channel 2)
9:30 – Ellie Goulding (channel 1)
9:35 – DJ Mustard (channel 3)
10:00 – Savages (channel 2)
10:15 – Underworld (channel 3)
10:20 – Jack Ü (channel 1)
11:00 – M83 (channel 2)
11:20 – LCD Soundsystem (channel 1)
11:25 – Rae Sremmurd (channel 3)
12:00 – G-Eazy (channel 2)
12:15 – Lucent Dossier Experience (channel 3)

Saturday, April 16th (all times pm PST)
3:35 – Steady Holiday (channel 1)
3:35 – The Vandals (channel 2)
3:35 – The Heavy (channel 3)
3:55 – Nathaniel Rateliff & the Night Sweats (channel 1)
4:15 – Joywave (channel 2)
4:20 – Kamasi Washington (channel 3)
4:40 – Rancid (channel 1)
5:00 – Pete Yorn (channel 2)
5:05 – Matt and Kim (channel 1)
5:20 – Meg Myers (channel 3)
5:40 – Hudson Mohawke (channel 2)
5:55 – Cold War Kids (channel 1)
6:00 – Claptone Immortal (channel 3)
6:30 – Crystal Fighters (channel 2)
6:40 – The 1975 (channel 1)
6:50 – Tchami (channel 3)
7:15 – Autolux (channel 2)
7:40 – Thomas Jack (channel 3)
7:50 – Edward Sharpe and the Magnetic Zeros (channel 1)
8:00 – Snails (channel 2)
8:30 – Baauer (channel 3)
8:40 – Major Lazer (channel 1)
8:45 – Beach House (channel 2)
9:20 – The Chainsmokers (channel 3)
9:40 – Sia (channel 1)
10:10 – KSHMR (channel 3)
10:25 – Death Grips (channel 2)
10:40 – Calvin Harris (channel 1)
11:00 – Flume (channel 3)
11:15 – Miike Snow (channel 2)

Saturday, April 16th (all times pm PST)
3:35 – DMA’s (channel 1)
3:35 – Chronixx (channel 2)
3:35 – Protege (channel 3)
4:15 – Strangers You Know (channel 3)
4:20 – Alvvays (channel 2)
4:25 – Moon Taxi (channel 1)
5:00 – Gary Clark Jr. (channel 1)
5:05 – Zella Day (channel 2)
5:50 – Rhye (channel 3)
5:55 – James Bay (channel 2)
6:00 – Run the Jewels (channel 1)
6:45 – Deerhunter (channel 2)
6:50 – Courtney Barnett (channel 1)
7:35 – The Arcs (channel 2)
7:40 – Lost Frequencies (channel 3)
8:00 – CHVRCHES (channel 1)
8:30 – Unknown Mortal Orchestra (channel 2)
8:30 – Matoma (channel 3)
8:50 – Silversun Pickups (channel 1)
9:20 – Halsey (channel 2)
9:30 – Vince Staples (channel 3)
9:40 – Disclosure (channel 1)
10:20 – Purity Ring (channel 3)
10:25 – The Damned (channel 2)
10:40 – Ice Cube (channel 1)
11:10 – Zhu (channel 3)
11:15 – Grimes (channel 2)
11:40 – Zedd (channel 1)
12:05 – Shamir (channel 2)
12:05 – RL Grime (channel 3)