2. Annie's Homegrown Macaroni & Cheese

Type: Boxed with powdered cheese
Cost:
$1.85
Cheesiness:
7/10
Ease of Preparation:
 
7/10  (adding ingriedients, boiling water)
Healthiness:
8/10 (280 calories/serving; nothing artificial, organic wheat pasta)
Nostalgia Factor:
Packaging? No. Taste? Heck, yes. 

Annie knows what she's doing. Her straw-colored shells act as the perfect place for ample amounts of cheese to hide, and the cheese itself was slippery and super-smooth with a unique buttery flavor. Props to Annie—she nailed this one.